Medi+Derma

Kwasy Medyczne

Ferulac peel z wit. C i Retinolem - do cer dojrzałych. Kwas ferulowy charakteryzuje się właściwościami antyoksydacyjnymi chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Daje ochronę skóry przed promieniowaniem UVB i UVA i w ten sposób minimalizuje uszkodzenia wywołane przez słońce i chroni DNA komórkowe. Rozjaśnia przebarwienia posłoneczne oraz zapobiega powstawaniu nowym. W połączeniu z wit C. rozjaśnia istniejące już naczynka krwionośne i uszczelnia je chroniąc przed pękaniem. Retinol spłyca istniejące bruzdy i załamania skóry oraz ma działanie liftingujace i podnoszące owal twarzy. Po zabiegu nastepuje silne złuszczanie przez ok 2-3 dni. W efekcie zabieg daje skuteczne wypełnienie istniejących zmarszczek, uszczelnienie naczyń krwionośnych, rozjaśnia przebarwienia, plamy starcze. W efekcie skóra jest odmłodzona nawet o 5 lat.

Mandelac - kwas migdałowy; przeznaczony do skóry trądzikowej, łojotokowej z zapaleniem mieszków włosowych lub trądzikiem różowatym; ma działanie rozjaśniające przebarwienia pozapalne i plamy słoneczne, działanie seboregulacyjne, przeciwdrobnoustrojowe i antybakteryjne (stężenia 20% - 30% - 35%)

Kwas glikolowy - przeznaczony do cery tłustej z tendencją do trądziku, przy nadmiernym rogowaceniu skóry ( w tym łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, oraz blizny potrądzikowe)( stężenia 25% - 50% - 70%)

Kwas azelainowy - przeznaczony do cer łojotokowych, cienkich i delikatnych. Wskazania: zapalny i niezapalny trądzik różowaty, cera naczynkowa, przebarwienia

Kwas mlekowy - daje efekt naturalnego nawilżenia skóry, stymuluje syntezę ceramidów, w ten sposób usprawniając funkcję bariery skóry; posiada efekt wybielający skórę (stężenia 5% - 25%)

Kwas pirogronowy - polecany jest w leczeniu trądziku w każdej jego odmianie, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny w skórze (stężenia 25% - 50%)

Kwas salicylowy - posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwświądowe, antyseptyczne, antybakteryjne, ściągające, przeciwstarzeniowe; polecany dla skór trądzikowych, z łojotokowym zapaleniu skóry, trądziku różowatym, cery naczynkowej (stężenia 25% - 30%)